Každá budova sa stavia od základov, ktoré sú pre jej stabilitu veľmi podstatné, takisto aj nosný systém, ktorý zabezpečí, že stavba udrží aj niekoľko ďalších podlaží nad sebou, no a to, aby bola stavba uzatvorená a vznikol vnútorný priestor slúži fasáda. Progresívne myslenie sa pretavuje aj do tvorby dizajnu a architektúry, projekty stavieb sa orientujú na navrhovanie diel s najvyššou kvalitou a využívaním najnovších moderných materiálov implementovaných do stavebných konštrukcií. Tradičné murované steny a priečky vrátane obvodových stien už nepatria k jedinému spôsobu výstavby, stále častejšie sa stretávame s fasádnymi systémami, ktoré sa montujú priamo na stavbe.
Rýchlosť procesu výstavby budovy závisí od spôsobu akým prebieha a od použitého materiálu, pretože oveľa dlhšie bude trvať dokončenie stavby, ktorú staviame murovaním, teda takzvaným mokrým procesom, no ušetriť čas je možné konštruovaním fasády z fasádnych hliníkových systémov, napríklad MB-TT50 Lmmont. Ide dnes o veľmi žiadaný produkt výrobcu mnohých stavebných konštrukcií, spoločnosť LM-MONT. Tento konštrukčný systém v sebe spája všetky pozitívne vlastnosti, odolnosť v každom ohľade a všetkých požiadavkách, ktoré sú dôležité pre fasády, napríklad tepelnej izolácii. Konštrukcia je zostavená z priečok a stĺpov, ale môže pozostávať iba z priečok alebo iba jedného druhu profilu. Tento spôsob dokáže znížiť množstvo stavebného odpadu na minimum. K ostatným vlastnostiam patrí priepustnosť vzduchu, vodotesnosť, odolnosť proti nárazom a vlámaniam či proti zaťaženiu vetrom.
Konštrukčný systém MB-TT50 sa spája veľmi rýchlo a frézovanie priečok je nutné iba v minimálnej miere. Zasklenie má štandardne hrúbku 60 mm, konštrukcia obsahuje 3-stupnňové kaskádové odvodnenie, priečky udržia hmotnosť až 500kg a navrhujú sa typy, ktoré budú mať protipožiarnu odolnosť na úrovni až EI60. Využitie fasádneho systému MB-TT50 smeruje k pasívnym a nízkoenergetickým stavbám, čo dokladuje aj certifikát v Inštitúte PHI Darmstadt najvyššou triedou A.